10 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasak

0

Korona virüs tedbirleri kapsamında 10 ilde maske takmadan sokağa çıkmak İl Hıfzısıhha Kurulları tarafından yasaklandı, bazı illerde ise yoğunluk yaşanan cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasak.


Korona virüs normal yaşamı şekillendirerek, yeni bir normal yaratmaya başladı. Korona virüs için alınan tedbirlerin kapsamı da genişlemeye devam ediyor. Maskenin artık günlük hayatımızın bir parçası olacağı tartışılırken, bazı illerimiz bu konudaki tartışmalara son vererek maskesiz dışarı çıkmayı yasakladı. Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, maskesiz sokağa çıkmayı yasakladı.  Bu kuralları duyuran Hıfzısıhha Kurulları, sosyal mesafeye uyulması yönünde de uyarılarda bulundu. Bu 10 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana kentlerinde insan yoğunluğunun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.

Maske takmayanlara ise Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarında 392 TL idari para cezası uygulanacak.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi