12 hayvanlı Türk takvimine göre karakter analizi

0

Takvimler insanlığın başlangıcından bugüne kadar sürekli kullanılmıştır. Türklerde yaşadıkları hayatı, zamanı baz alarak kendilerine uygun 12 hayvanlı Türk takvimini oluşturmuşlardır.

12 yıla isim vererek her yılın insan karakteri üzerindeki etkilerini ve o yıl yaşanacak olayları bu takvim yoluyla tahmin etmeye çalışmışlardır. Sizlerde doğum tarihinize göre hangi hayvan yılına denk geldiğini görebilirsiniz.

12 hayvanlı Türk Takvimi
Doğum yılınızı bulup, 12 Hayvanlı Türk Takviminden hangi aya denk geldiğinize bakabilirsiniz.

Sıçan Yılı

Bu yıl doğanlar hareketli ve enerjik yapılarıyla bilinir. Etrafındaki insanlara neşe saçarlar. Genelde sezgileriyle hareket ederler çünkü sezgileri oldukça güçlüdür. Dostluklarına çok fazla önem verirler, aile bağları da güçlüdür. Oldukça hırslı yapılara sahip olup başladıkları işi bitirmeden bırakmazlar. Çok sevecen ve uyumlu insanlardır. Ayrıca ellerinden de her iş gelir.

Sığır Yılı

Bu yılda doğanlar genellikle sakin yapılı ve nazik ruhlu insanlardır. Onları ağırbaşlı olarak nitelendirebiliriz. Mantığıyla hareket eden akıllı insanlardır. Genellikle çok şanslıdırlar. Şans onlardan yana olduğu için uzun ömürlü ve mutlu bir hayatları olur.

Pars Yılı

Sert ve hükmedici yapılara sahiptirler. Bu yapıları da onları asker olmak için uygun hale getirir. Disiplini çok severler, işlerini pürüzsüz bir şekilde yaparlar. Onlara sonsuz bir şekilde güvenebilirsiniz kimseyi yarı yolda bırakmazlar. Genellikle kendilerinden çok başkalarını düşünürler ve bu da hayatlarında keşke demelerine sebep olur.

Tavşan Yılı

Kavga ve gürültüden hoşlanmayan oldukça merhametli insanlardır. Her şeye uyumlu bir şekilde yaklaşırlar onlarla anlaşamamak mümkün değildir. Yalan söylemeyi beceremezler, kendilerini hemen ele verirler. Sorumluluk almayı sevmez biraz tembel insanlardır.

Balık Yılı

Olabildiğince değişikliğe açık insanlardır. Zengin birazda cimri olurlar. Başkalarının işine kesinlikle karışmazlar. Hayata çok değer verirler bu yüzden genellikle uzun ömürlü olurlar.

Yılan Yılı

Gergin ve sert yapılarıyla dikkat çekerler. Her zaman dik başlı olup kimseyi dinlemez ve merhametsiz olurlar. Suç sayılan işleri yapmayı severler, kuralcı bir yapıları yoktur. İnsanlar onlardan çekinir bir şey söyleyemezler.

At Yılı

Bu yıl doğanlar kendine güvenen, güçlü insanlardır. Çalışkanlıklarıyla çevresindekilerin her zaman takdirini alılar. İşlerini büyük bir özenle yaparlar. İnatçı yapıdadırlar fakat sevdikleri insanlar karşısında inatlarını kırabilirler. Tatlı dilleri vardır iletişim konusunda çok başarılıdırlar.

Koyun Yılı

Oldukça sosyal yapıda olan bu insanalar gezmeyi, eğlenmeyi çok severler. O yüzden yalnızlıktan pek hoşlanmazlar. Egolu yapılarıyla herkesin dikkatini çekerler. Etrafındaki insanlardan akıl alsalar da yine kendi bildiğini yaparlar. Genelde soğukkanlı olurlar.

Maymun Yılı

Bu yılda doğanlar zeki ve kurnaz yapıya sahiptir. Eğlenceli kişilikleriyle lider yapıdadırlar. Çabuk sinirlenirler ama içi dışı bir olan insanlar oldukları için zarar gelmez. Çevik yapıda olmaları onları hep güzel kılar.

Tavuk Yılı

En çok saygı ve hürmetleriyle tanınır. Cimri yapılarını aslında tutumlu hale getirmek için kullanırlar. Ahlak kuralları onlar için olmazsa olmazları arasındadır. Kimseye kötülük etmezler fakat ona bir kötülük edilirse kinci yapıları nedeniyle intikamlarını alırlar.

İt Yılı

Kendilerinden oldukça emin, dikkatli insanlardır. Her zaman doğrudan yana olurlar kimsenin hakkını yedirmezler. Sadık kişiler olup sevdiklerine canını bile verirler. İyi niyetli yapılarıyla herkes tarafından çok sevilmeyi başarırlar.

Domuz Yılı

Biraz vurdumduymaz yapıda olurlar. Rahat yaşamayı, sessizliği çok severler. Yemek, yemek onlar için bir ihtiyaç değil zevktir. Her yere uyum sağlarlar, dostlarına aşırı bağlıdırlar.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi