Üniversite öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi
Aktüel

Üniversite öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdiİstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli, yaşamına son verdi. Ünli’nin, sosyal medyada en son, “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatımda” mesajını paylaştığı ortaya çıktı.


Ailesinin 3 gün önce hakkında kayıp ilanında bulunduğu İstanbul Üniversitesi (İÜ) Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin yaşamına son verdiği ortaya çıktı. İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin indirimli yemek haklarının günde bir öğüne düşürülmesine karşı eylemleri sürerken “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var” dediği belirlendi.

Çantası sahilde, kendisi denizde bulundu

Evrensel gazetesinin haberine göre, 4 Aralık günü öğle saatlerinde bir ihbar üzerine Samatya sahiline gelen polis ekipleri, kayalıkların üzerindeki çantanın 20 yaşındaki Sibel Ünli’ye ait olduğunu tespit etti. Denizde arama yapan ekipler, Ünli’nin cansız bedenine ulaştı.

Sibel’in katili kapitalizmdir, çürümüş sistemdir

Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda basın açıklaması yapan arkadaşları, Ünli’nin hayatında problemler yaşadığını ve bunun için tedavi gördüğünü belirttiler. Açıklamada, “Bugün memleketin her yanında insanların yüzde 60’ı antidepresan kullanıyorsa, intihar oranları artıyorsa, kimse ‘Bunun sebebi bu sistem değildir’ demesin. İntiharlar, memlekette herkesin gündemiyken, biz haykırıyoruz: Sibel’in katili kapitalizmdir, bu çürümüş sistemdir” denildi.

Evsizlere çorba dağıtıyordu

Sibel Ünli’nün, Sokak Lambası Derneği gönüllüsü olarak geceleri Taksim’de evsizlere çorba dağıtığı da öğrenildi. Ünli’nin, yaşamına son vermeden önce “@kibele1903” adlı Twitter hesabından yeni yıl dileğini “iş bulmak” olarak açıkladığı görüldü.

Sibel Ünli’nin son paylaştığı mesajlar:

https://twitter.com/kibele1903/status/1211652555513696256

Sibel Ünli’nin arkadaşlarının Kadıköy’de yaptığı basın açıklaması:


İlginizi Çekebilecek Haberler

1 Yorum

  1. […] Üniversite öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi […]

Görüşlerinizi Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Aktüel