25 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

0

Korona virüse karşı tek başına koruyucu özelliği olmayan ancak sosyal mesafe kuralıyla virüsle mücadelede önemli bir tedbir olarak tavsiye edilen maske kullanımı, 25 ildeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirildi.


Türkiye genelinde şu ana kadar Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10’u büyükşehir olmak üzere 25 ilin her yerinde, İzmir’in de aralarında bulunduğu 13 şehirde ise bazı noktalarda maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı iller arasında, Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak bulunuyor.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı 25 ilin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa’nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis’in Tatvan ilçesi ile Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi