288 gündür açlık grevinde olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

0

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti. Bölek, 288 gündür ölüm orucundaydı. Grup yorum yaptığı çağrıda “Herkesi direniş evine şehidimizi sahiplenmeye çağırıyoruz.” dedi.


288 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti. Helin Bölek’in hayatını kaybettiğini duyuran Grup Yorum, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, “TÜM HALKIMIZA ÇAĞRIMIZDIR! HERKESİ KÜÇÜKARMUTLU DİRENİŞ EVİNE ÇAĞRIYORUZ. HELİN, BİZLER İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALDI VE ŞEHİT DÜŞTÜ. BİZLERİN DE GÖREVİ ONU SON KEZ UĞURLAMAKTIR. AYÇE İDİLLERDEN HELİNLERE… DEVRİMCİ SANATÇILIK BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in kaldığı evi basan polis ekipleri, Bölek ve Gökçek’i zorla hastaneye götürmüştü. İçişleri Bakanlığı ise ölüm orucunu bırakmaları halinde talepler konusunda görüşebileceklerini açıklamıştı. Pek çok sanatçı ise pazarlıksız şekilde taleplerin kabul edilmesi çağrısı yapmıştı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi