Reklam

65 yaşındaki Yargıtay Başkanı yaş haddinden emekliye ayrıldı

0

Yaş haddinden dolayı emekliye ayrılan Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında veda töreni yapılmadan sosyal mesafe kurallarına uyularak alkışlarla uğurlandı.


65 yaşındaki Cirit için bugün yapılması planlanan veda töreninin korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle iptal edilmişti. Yargıtay Başkanlığı personeli veda töreni mahiyetinde korona virüs nedeniyle getirilen sosyal mesafe kurallarına uyarak alkışlarla uğurladılar.

Yargıtay Başkanlığının resmi sitesinde veda mesajı yayımlayan Cirit, “Mahkeme kadıya mülk olmadığı gibi yeryüzünün de insana mülk olmadığı bilinciyle 40 yılı aşkın sürdürdüğüm hâkimlik mesleğinin bugün sonuna geldim.” ifadelerini kullandı.

Cirit’in veda mesajı şöyle:

Reklam

“Korona günlerinde veda; mahkeme kadıya mülk olmadığı gibi yeryüzünün de insana mülk olmadığı bilinciyle 40 yılı aşkın sürdürdüğüm hâkimlik mesleğinin bugün sonuna geldim. Sizleri temsil etme sorumluluğu ve onuruyla da son beş yıl başkanınız olarak bulundum. Bu süre içerisinde çok güzel işlerin birlikte üstesinden geldik. Sizlerle acı ve tatlı günlerimiz oldu. Birlikte darbeye karşı durduk. Bilerek kimseyi kırmamaya ve adaletten ayrılmamaya özen gösterdim. Bilmeden ve görev gereği kırdıklarım olduysa haklarını helal etmelerini diliyor, benden yana herkese hakkımı helal ediyorum. Sizleri yerin ve göğün yaratıcısı yüce Allah’a emanet ediyor, sağlık ve afiyetler diliyorum. Allahaısmarladık…”

Yeni başkan için yarın sandık başına gidilecek

Yargıtay Büyük Genel Kurulu, Yargıtay’ın yeni başkanını seçmek için yarın sandık başına gidecek. Seçimin korona virüs önlemleri alınarak yapılacağı öğrenildi.

Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonu’nda yapılması planlanan seçim için salonda maske, dezenfektan ve kolonya konulması gibi hijyen önlemlerinin alındığı, Yargıtay üyelerinin aynı anda oy kullanmaya gelmemesi için de oy kullanma saatinin 08.00-12.00 olarak belirlendiği aktarıldı.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi