ABD’de bir kişiye uçak çarptı

0

ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan bir havalimanında pistte yürüyen bir kişiye uçak çarptı.


Southwestern Havayolları’na ait Boeing 737 tipi uçağın Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı’na iniş yaparken pistte bulunan bir kişiye çarptığı öğrenildi. Kimliği belirsiz kişi hayatını kaybetti.

Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, pilotun iniş sırasında pistteki kişiyi gördüğünü ve manevra yapmaya çalıştığını, ancak uçağın adama çarpmasını önleyemediği belirtildi.

Polis, uçağın çarptığı kişinin (erkek) kimlik taşımadığını ve havalimanı çalışanı olarak giyinmediğini duyurdu. Bu nedenle hayatını kaybeden kişinin kimliği henüz tespit edilemedi. Havalimanında şüpheli bir durumunda gözlemlenmediği belirtildi.

İlk olarak CBS televizyonu tarafından yayınlanan görüntülerde uçağın motorlarından birinde büyük bir göçük olduğu görülüyor.

Kazanın ardından kuleden gelen talimatlarla birlikte Southwestern uçağı kendilerine ayrılan kapıya gitti ve yolcularını indirdi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi