ABD’de tır şoförlüğü yapan Tolga Karel: “Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 12 kişinin cesedini taşıdım.”

0

Ünlü dizi oyuncusu Tolga Karel, bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri’nde(ABD) tır şoförlüğü yapmaya başlamıştı. Karel, bugün yaptığı açıklamalarda soğutmalı dorsede 12 tane korona virüsten hayatını kaybeden insanın ölü bedenini taşıdığını söyledi.


Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuşan Tolga Karel, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 2017 yılında aldığı kararla oyunculuğu bırakıp ABD’de tır şoförlüğü yapmaya başlayan Karel, ailesini korumak için bir aydır tırda yaşadığını belirtti. Eski oyuncu, “İnsanlar burada işini kaybediyor, zor durumdalar. İşim var diye şükrediyorum. Eşim dün 1.5 yıldır çalıştığı işten çıkartıldığını söyledi.” dedi.

Tolga Karel, bir süredir gündemde olan ‘ABD’de cesetler tırlarda taşınıyor’ iddiasını da bir nevi doğruladı. Karel olanları, “New York’a gittiğimde bana ‘kısa mesafe bir yük var’ dediler. Yüke baktığımda başka bir morga götürülmek üzere 12 ceset olduğunu gördüm. Şok oldum, ne yapacağımı bilemedim. Tırın soğutmalı dorsesinde korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 12 kişinin cesedini taşıdım.” şeklinde aktardı.

ABD’nin sağlık sistemine de sitem eden Karel, “Geçtiğimiz ay böbreklerimi üşüttüm. Hastaneye gittim, röntgen çeksinler diye. Benden 3 bin 500 dolar istediler yani 25 bin lira. Ben de dedim ki ‘Röntgen çekin, böbreğim sizde kalsın ödeşelim. Ölürüm de ben size bu parayı vermem.” diyerek hastanede yaşadığı olayları ifade etti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi