ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğine füzeli saldırı

0

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğinin bulunduğu Yeşil Bölge’ye roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda fırlatılan 5 roketin 3’ünün elçilik kampüsünün içine düştüğünü öğrenildi.


Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bir kez daha, yabancı bir diplomatik göreve yönelik saldırganlık tekrarlandı ve ABD büyükelçiliğinin içinde bir dizi Katyuşa roketi düştü. Devleti zayıflatan ve egemenliğini ve topraklarındaki diplomatik misyonların kutsallığını zayıflatan bu yasadışı eylemlerin kınıyor ve devamını reddediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Abdülmehdi, “Kuvvetlerimize, bu tür saldırıların tekrarını önlemek için konuşlandırma, arama ve soruşturma yapma ve bu roketleri ateşleyenleri yargılamadan önce cezalandırılabilmeleri için tutuklama emri verdik.” dedi.

Abdülmehdi, açıklamasında, saldırının Irak meclisinin yabancı güçleri ülkeden çekme kararını uygulamaya yönelik tedbirler aldığı bir zamanda yapılmasına da dikkat çekti.

Saldırının henüz kim tarafından düzenlendiği bilinmiyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi