“Abi 12 Eylül darbecileri gibi konuşmuş.”

0

Ünlü şarkıcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “Haber bülteni sunanları uyarıyorum. Böyle devam ederlerse yorum yapmayı yasaklarız” sözlerine karşılık, “Abi 12 Eylül darbecileri gibi konuşmuş.” diyerek tepki gösterdi.


Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, yaptığı açıklamada şimdiye kadar aldıkları kararlarda kimseden emir gelmediğini belirtirmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı olması durumunda ne yapacaklarını “Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz” demişti.

RTÜK Başkanı Şahin haber bülteni sunucularına ise “Eğer böyle devam ederlerse, kanunda yeri var, bu kanuda yeni bir karar alırız” diyerek sunucuların haber sunarken yorum yapmalarının yasaklanabileceğini ifade etmişti.

RTÜK Başkanı Şahin’in açıklamalarına Mahsun Kırmızıgül’den tepki geldi. Kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamada bulunan Kırmızıgül, Ebubekir Şahin’in tehdit içeren sözlerine “Vay vay vay! Abi 12 Eylül darbecileri gibi konuşmuş. Bu Orgeneral mi? Koramiral mi?” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi