Adalet Bakanlığından AP’ye PKK tepkisi

0

Avrupa Parlamentosunda (AP) düzenlenen bir konferansta PKK terör örgütünün yönetici ve elebaşı statüsündeki bazı isimlerin katılım sağladığı görülmesi üzerine Adalet Bakanlığından sert tepki geldi.


Adalet Bakanlığı, dün düzenlenen ve PKK terör örgütünün yönetici ve elebaşlarının görüldüğü Avrupa Parlamentosundaki konferansa ilişkin yaptığı açıklamada: “Avrupa Parlamentosunu ve AB kurumlarını terör örgütlerine karşı mücadelede daha duyarlı olmaya ve teröristleri konferansa değil, yüce Türk Adaleti önüne getirmeye davet ediyoruz.” denildi.

Bakanlık yaptığı açıklamada, “40 binden fazla vatandaşımızın ölümüne sebep olan PKK’ya açık bir destek mahiyetindeki bu gelişmelerin, geçmişte gerçekleşen terör eylemlerinden doğan sorumluluğa da ortak olmak anlamına geleceği açıktır. Bu nedenle, AP platformunun PKK sözcülüğüne zemin haline gelmesini hukukun evrensel değerleri ve Avrupa Konseyi’nin 2 Ekim 2017 tarihli 2017/1426 sayılı kararı karşısında son derece yanlış ve endişe verici bulmaktayız.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi