Adana’da Suriyeli Ali Hemdan adlı genci vuran polis tutuklandı

1

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde dün öğlenden sonra polisin uygulama yaptığı sokakta dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle Suriye uyruklu Ali Hemdan adlı genç vurularak öldüren polis memuru F.K. sulh hakimliği tarafından tutuklandı.


Ali Hemdan’ı vuran polisin, görüntülerin dün akşam sosyal medyada yayımlanmasından ardından savcının talimatıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Adana Emniyet’inde gözaltında tutulan ve buradan adliyeye sevk edilen polis F.K. sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Çalıştığı için sokaktaydı

Evrensel gazetesinin Hemdan’ın yakınlarından edindiği bilgiye göre, 19 yaşındaki Hemdan ailesini geçindirmek için atölyeye gidiyordu. Genç, mola sırasında polis kontrolü ile karşılaştı. 20 yaş ve altındakiler için sokağa çıkma yasağı olduğu için ceza almaktan korktu ve kaçmaya başladı. Suriyeli Ali’nin yakınları, polis kurşunu ile hayatını kaybeden gencin geçici koruma kimliğinin de yanında olmadığını belirtti. 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi