Ahmet Şık HDP’den istifa etti

0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, partisinden istifa etti. Şık, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “”Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim.” dedi.


HDP milletvekili Ahmet Şık, sosyal medyada paylaştığı mesaj ile HDP’den istifa ettiğini duyurdu. Şık, konuya ilişkin “Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık, paylaştığı mesajda 1 Nisan günü istifa kararını yetkililere ilettiğini bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle de resmiyet kazandığını belirtti.

Ahmet Şık’ın istifasına ilişkin açıklaması:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi