AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner: “Neye oy verdiğimizi bilmeden el kaldırdık”

0

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi’nin kabulü için evet verdiğinden dolayı çok pişman olduğunu söyledi. Metiner, “Yanlış yaptık” diyerek, milletvekillerinin neye oy verdiğini bilmeden el kaldırdığını belirtti.


AK Partili milletvekillerinin oylarıyla geçen İstanbul Sözleşmesi, aile düzenini bozduğu gerekçesiyle yine AK Partili kesimlerin eleştirisine maruz kalmıştı. AK Partili eski milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi’nin görüşüldüğü oturumda evet oyu verdiği için çok pişman olduğunu söyledi.

“Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık”

Gazete Damga’dan Ekrem Hacıhasanoğlu’nun haberine göre Metiner, “Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık” dedi. Evet diyenlerin çoğunun neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdığını söyleyen Metiner, milletvekillerinin sırf parti grup başkanvekilleri el kaldırdıkları için el kaldırdığını anlattı. Metiner, “Partilerin grup yönetimi kendi aralarında anlaşmış olmalılar ki o anda bulunanların onayıyla kabul edildi geçti” ifadelerini kullandı.

KADEM adete sözleşme müdafisi bir konumda

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde bulunduğu Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) İstanbul Sözleşmesi’ni, savunuyor olmasını da eleştiren Mehmet Metiner, “Varlığını önemsediğim KADEM’in adeta sözleşme müdafisi bir konuma kendini düşürmesi hazin bir tablo. Kendimizi kendi değerlerimiz üzerinden tanımlamak ve savunmak varken. Canı cehenneme o sözleşme bu gidişle KADEM algısını tamamen menfiye çevirecek, biline” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi