Altın Küre Ödülleri 77’nci kez sahiplerini buldu

0

Sinema ve televizyon dünyasının en iyilerinin belirlendiği Altın Küre Ödülleri’nin yeni sahipleri belli oldu. Drama kategorisinde savaş konulu “1917” en iyi film seçilirken, komedi filmleri kategorisinde ise “Once Upon a Time in Hollywood” en iyiler arasında yer aldı.


Tören, ABD’nin Los Angeles kentindeki Beverly Hilton’da 77’inci kez düzenlenendi.

Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından her yıl düzenli olarak dağıtılan Altın Küre Globe Ödülleri’nde oyuncular da yarıştı. Altın Küre’nin sahibi olan “Once Upon a Time in Hollywood”daki rolünden dolayı Brad Pitt En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Dram kategorisinde yarışan “Judy” filmindeki rolü nedeniyle de Renée Zellweger En İyi Kadın Oyuncu seçildi.

Bu yılın favori filmi olan Joker’de başrolü oynayan Joaquin Phoenix En İyi Erkek Oyuncu seçilirken, Awkwafina “The Farewell” filmindeki rolü nedeniyle Müzikal ya da Komedi Dalında “En İyi Kadın Oyuncu” unvanına sahip oldu. Böylece ilk kez Asya kökenli bir oyuncu bu dalda Altın Küre kazanmış oldu.
Yılın en iyi drama dizisi “Succession” seçilirken, “Fleabag” ile “Chernobyl” dizileri de ödül alan diğer diziler oldu.

Drama dizilerinde rol alan Olivia Colman ve Brian Cox da ödüle değer bulundu. Güney Kore yapımı “Parasite” ise Yabancı Dilde En Film olarak belirlendi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi