Amasya’da Ramazan ayı süresince şebeke suyu ücretsiz olacak

0

Amasya’da Ramazan ayının ilk gününden bayramın dördüncü gününe kadar vatandaşlar, şebeke suyundan ücretsiz olarak faydalanabilecek.


Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca ev ve iş yerlerinden şebeke suyu ücreti alınmayacağını açıkladı. Mehmet Sarı yaptığı açıklamada, “Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar evlerde, iş yerlerinde akan hiçbir musluktan ücret almıyoruz.” dedi.

Mehmet Sarı’nın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar evlerde, iş yerlerinde akan hiçbir musluktan ücret almıyoruz. Amasya’nın eşrafından, esnafından, otelinden hiçbir yerinden su ücreti almıyoruz. Bunu biz belediye olarak karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kartlı sistem kullanan vatandaşlar için de açıklama yapan Sarı, “Kartlarına yaklaşık 111 liralık 25 ton su yükleyerek onları da bu hizmetten faydalandırıyoruz. Onları da mağdur etmeyeceğiz.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi