Anadolu Ajansı 100. yaşını kutluyor

0

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Ajansın doğru, güvenilir, hızlı ve etkili haber aktarma mücadelesinin milli şuur ve vatanseverlik ruhu gözetilerek 100 yıl boyunca olduğu gibi kararlılıkla sürdürüleceğini bildirdi. Anadolu Ajansı kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla bazı siyasi partilerin genel başkanları kutlama mesajı yayımladı.


Şenol Kazancı, Anadolu Ajansı’nın kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 6 Nisan 1920’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla ve “Anadolu’nun sesini dünyaya duyurmak gayesiyle” yayın hayatına başlayan Anadolu Ajansının 100. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve haklı bir iftiharla kutladıklarını belirtti.

Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren Anadolu Ajansı’nın Türkiye’nin en büyük ve etkili haber ajansı olarak görevini başarıyla sürdürdüğüne dikkat çeken Kazancı, “100 yılın ardından geldiğimiz noktada Anadolu Ajansı, dünyanın en etkili haber ajanslarından biri konumuna yükselmiş, Türkiye’nin uluslararası bir markası olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Şenol Kazancı, tarihe tanıklık etmenin, tarihi yazmanın, büyüyen Türkiye’nin sesi ve görüntüsü olmanın da heyecanını yaşadıklarını vurguladı.

Bu heyecanın her zaman süreceğini belirten Kazancı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Doğru, güvenilir, hızlı ve etkili haber aktarma mücadelemizi tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte, gazetecilik mesleğinin onurunu muhafaza ederek, tarafsız, aynı derecede milli şuur ve vatanseverlik ruhunu da gözeterek, 100 yıl boyunca olduğu gibi kararlılıkla sürdüreceğiz. Anadolu Ajansının 100. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz, milletimiz ve insanlık için kutlu olmasını diliyor; milletimizin bizatihi eseri olan Anadolu Ajansının milletimizin istikametinden ayrılmayacağına ve milletimizin gururu olarak nice 100 yıllar boyunca yoluna devam edeceğine dair inancımla başta çalışanlarımıza, aziz milletimize ve sesimizin ulaştığı herkese selamlarımı, saygılarımı iletiyorum.”

PARTİ BAŞKANLARINDAN KUTLAMA MESAJI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kuruluş yıl dönümü ile ilgili şunları söyledi;

“Anadolu Ajansı, imkanlar ölçüsünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiştir. 100 yıl önce, bugünü bile aşan bir vizyonla kurulan Anadolu Ajansı, kuruluş gerekçesine ve hedeflerine uygun bir anlayışla yayın hayatına devam etmelidir. İlk günkü gibi, Anadolu’nun sesi olmayı, Türk’ün sesini dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı sürdürmelidir.
100’üncü yaşınızı kutluyor, 1920’de başlayan mukaddes görevinizin, aynı duyarlılık ve ilkelerle devamını diliyorum.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da kutlama mesajı yayınladı;

“Bir asırlık geçmişi ile köklü ve seçkin bir kuruluşumuz olan Anadolu Ajans’ının, önümüzdeki dönemlerde, güvenilir ve ilkeli habercilik anlayışını koruyarak, kamuoyunu bilgilendirme vazifesini layıkıyla yerine getirmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Anadolu Ajansının 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, fedakarca çalışan her bir mensubuna başarılar diliyorum.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi