Anadolu kar altında: Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Rize ve Trabzon…

0

Meteoroloji ve Valiliklerden yapılan açıklamalara göre, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan ile Iğdır; Karadeniz Bölgesinde ise Rize ve Trabzon için cuma gününe kadar yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. Açıklamalarda, eğimli bölgelerde muhtemel çığ tehlikesi uyarısı yapıldı.


Erzurum’da bulunan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, “Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen yoğun kar yağışları nedeniyle, eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.

Bugünden itibaren 14 Şubat Cuma gününe kadar Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan’da yoğun kar yağışı nedeniyle dik eğimli yerler için yüksek oranda çığ oluşma riski bekleniyor.

Kars Valiliğinden tarafından yapılan açıklamada ise, “Yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Oluşması muhtemel risklere karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” İfadeleri yer aldı.

Valilikler ve Meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarılarının ardından sosyal medyada kar tatili yapılması yönünde binlerce mesaj paylaşıldı.

Trabzon ve Rize’de 2 gün, Van, Bitlis, Ordu, Giresun, Zonguldak, Karabük, Artvin, Şırnak, Kastamonu, Düzce ve ilçelerinde de eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi