Anket: “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?”

0

Areda araştırma şirketinin 2 bin 987 kişi ile yaptığı ankette “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Vatandaş yüzde 51,1 ile Cumhur İttifakı yanıtını verdi.


Araştırma şirketi Areda, 31 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında “Kadraj Türkiye” isimli araştıra çalışmasında vatandaşa “Bugün Cumhurbaşlanlığı seçimi olsa hangi ittifaka oy verirsiniz” sorusunu sordu. Vatandaşlar yüzde 51,1 ile Cumhur İttifakı, 48,9’da Millet İttifakı yanıtını verdi. Araştırma 2 bin 987 kişi ile yapıldı.

Geçtiğimiz ay benzer bir araştırma kamuoyu araştırma şirketi ORC tarafından yapıldı. ORC’nin yaptığı ankette “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Anket sonuçlarında yüzde 31,2 AK Parti, yüzde 23,4 CHP, yüzde 14,1 MHP ve yüzde 8,0 HDP yanıtı verdi. Orc’nin yaptığı anket sonuçlarının detayı için tıklayınız.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi