“Askıda Fatura” uygulamasında 120 binden fazla fatura ödendi

0

İBB’nin uyguladığı “Askıda Fatura” uygulamasında en çok faturası ödenen ilçeler sırasıyla Esenyurt, Sancaktepe, Bahçelievler, Sultangazi ve Bağcılar oldu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, korona virüs salgını sürecinde başlatılan “Askıda Fatura” uygulamasına ilişkin detayları paylaştı. İmamoğlu, kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hayırsever vatandaşlarımızın askıda ödediği faturaların ilçe ilçe dağılımı, yoksulluk haritamıza uygun bir dağılım gösteriyor. Bu tablo hayırseverlerin desteğinin çok doğru yerlere gittiğini gösteriyor. Bu en güzel hayır işini güçlendirerek sürdürelim” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun paylaştığı verilere göre, en çok faturası ödenen ilçe, İstanbul’un en yoksul ilçelerinden biri olan Esenyurt. Esenyurt’u sırasıyla Sancaktepe, Bahçelievler, Sultangazi ve Bağcılar takip ediyor.

İmamoğlu, ayrıca fatura ödemesi yoğunluk haritasını da açıklamasıyla birlikte paylaştı. Ödenen 120 binden fazla faturanın 38 bin 918’ini doğalgaz, 38 bin 918’ini su faturaları oluşturdu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi