Avrupa Birliği turizm endüstrisini ayakta tutmak için “korona virüs pasaportu” oluşturma konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor

0

Avrupa Birliği diplomatları ve üye ülkelerden 27 turizm bakanı “korona virüs pasaportu” konusunu tartışmak üzere pazartesi günü video konferans yöntemiyle toplandı.


Avrupa Birliği(AB), resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla “korona virüs pasaportu” oluşturmak için görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu. Turizm endüstrisini ayakta tutmayı amaçlayan AB, 27 üye ülkenin video konferans katılımıyla pazartesi günü bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede milyonlarca turistin korunması ve İtalya, Yunanistan, Hırvatistan ve Portekiz gibi turizm konusunda gelişmekte olan ülkeler için turizmi restore etme ihtiyacı tartışıldı.

AB diplomatları turizm alanında geçici olarak  “korona virüs pasaportu” seçeneğini tartışmaya sundular. Bu pasaport AB ve Schengen Devletleri’ne giriş iznini barındıracak. Bu pasaportun ise enfeksiyon salgını izleme sistemine bağlı kalacağına vurgu yapıldı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi