Avustralya’da bitmek bilmeyen yangın

0

Avustralya’nın Victoria eyaletinde binlerce kişi için tahliye uyarısı yapıldı, aylardır devam eden orman yangınları söndürülemiyor.


Avustralya’da aylardır devam eden orman yangınları, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasına rağmen söndürülemiyor. Yangınların yakıp kül ettiği Avustralya’daki her eyalette termometrenin 40 dereceden yukarıyı göstermesiyle sıcak hava dalgası, fırtına, şiddetli rüzgar ve rüzgar yönündeki değişim nedeniyle kırmızı alarma sebep oldu.

Acil Durumlar Şefi Andrew Crisp, Victoria eyaletinin Doğu Gippsland bölgesinde bulunan kişilerin yangınların şiddetini arttırması nedeniyle Pazartesi sabahına kadar bölgeyi terk etmesi gerektiğini ifade etti.
Victoria yetkilileri, yıldırımlar ve şimşekler yüzünden eyalette son 24 saatte en az 70 yeni yangın çıktığını söyledi.

Sputniknews tarafından edindiğimiz bilgilere göre, Yeni Güney Galler eyaletinde de benzer şartların hakim olduğu belirtildi. Burada 100’den fazla yangın devam ediyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi