Reklam

Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu: 9 ya da 10 Mart

0

Eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi defalarca ertelenmişti. Bu kez partinin Mart’ın 9 ya da 10’unda kuruluşunun resmen ilan edileceği öğrenildi. Babacan’ın partisinin TBMM’ne 11’nci parti olarak gireceği öngörülüyor.

Gül partinin içinde olmayacak

Babacan’ın partinin tanıtım toplantısının da 1000-1500 kişilik salonu olan bir otelde yapılması planlandığı öğrenildi. Tarafsız Haber Ajansından Mehtap Gökdemir’in haberine göre, 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün parti içerisinde olmayacağı ve parti tanıtım toplantısında da yer almayacağı belirtildi.

Reklam

Mecliste 2 vekilli 11’nci parti olacak

Ali Babacan’ın partisinde iki milletvekilinin olacağı bu nedenle mecliste 11’nci parti olarak yer alacağı ifade edildi.

Aynı zamanda Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın da yeni kurulacak partiye katılacağı öğrenildi. Usta daha önce MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilmiş, iki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapmış ve MHP’den ihraç edilmişti.

Erhan Usta’nın dışında İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun da Babacan’ın partisinde yer alacağı belirtiliyor.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi