Reklam

Bakanların ortak korona virüs açıklaması

0

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın koronavirüse ilişkin ortak basın açıklaması başladı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarına şöyle başladı:

“İlk kez dün bir basın toplantısını gece yarısı yaptık. Süreç içerisinde başka buluşmalarımızın olması kuvvetle muhtemeldir. Yeni koronavirüse karşı antibiyotikler etkili değildir.”

Risk ciddi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında, “Salgının Avrupa’daki durumu bizi dün akşamki tabloyla karşı karşıya bırakmakla büyük ihtimalle yetinmeyecektir, risk ciddidir.” dedi.

(Maske ve tulum) öncelikle vatandaşlarımızın ulaşması sağlanacak. Bu sağlanmaya kadar ihracata izin verilmeyecektir.

Bir veya bir kaç vaka salgın değildir. Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler kapsamında yeni bir düzene sokmaktır. Koronavirüs tedbirlerimizden daha güçlü değildir.

Okulların tatili konusunun toplantının gündeminde yer almadığını ifade eden Koca, “Önümüzdeki günler gündeme gelebilir. Bunu, salgının seyri de belirler.” ifadelerini kullandı.

Reklam

15 Nisan hassas tarih

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “15 Nisan virüs açısından hassas bir tarih. Mümkünse yurt dışından Türkiye’ye turizm talebinin nisan sonuna ertelenmesi mantıklı geliyor.” diye konuştu.

Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı genel müdürlüklerin etkinlik ve organizasyonlarının da nisan sonrasına ertelenmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Fırsatçılara göz açtırmayacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Gıda ürünlerinde de fahiş fiyatlar görüyoruz. Onlar için de gereğini yapacağız. Fırsatçılara göz açtırmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Pekcan, “16 Mart’tan itibaren nisan sonuna kadar yurt içindeki fuarların ertelemesine karar verildiğini belirterek, “Resmi duyuruları yapacağız.” dedi.

Maske ve dezenfektan da fahiş fiyat iddialarına ilişkin konuşan Pekcan, “2 bin 193 firmanın 2 bin 641 ürününü denetledik, 2 bin 180’ini soruşturma kapsamına aldık.” diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor…

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi