Balıkesirspor’da tesise gelen oyunculara korona virüs testi yapılmadan idmana alındı

0

TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor oyuncuları antrenman yapmak için tesise geldiler. Antrenmandan önce korona virüs testlerine tabi tutulacaklarını düşünen oyuncular, yönetimin, “Size herhangi bir semptom olmadan test yapamayız.” ifadelerini duyunca şok oldu.


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in, 12 Haziran’da liglerin başlayacağını açıklamasından sonra kulüpler çalışmaya başladı. Birçok kulüp oyunculara ve kulüp çalışanlarına korona virüs testi uygularken, Balıkesirspor’da oyunculara test yapılmadı. Ajansspor’un haberine göre, öncelikle teste girmeyi bekleyen futbolculara,“Size herhangi bir semptom olmadan test yapamayız.” denildi. Balıkesirli futbolcular, “Büyük kulüpler test yapıp idmanlara çıktı, biz neden teste giremiyoruz?” diye sordu.

Yöneticilerse, “Siz kamptan çıkmayacaksınız. Siz izole şekilde antrenmanlarınızı yapın,semptom görülmeden kimseye test yapılmayacağı bize söylendi. İlerleyen günlerde toplu test olabilir” diye cevap verdi.Futbolcuların “Biz tesisten çıkmayacağız ama kulüp personeli girip çıkıyor. Tesise kurye geliyor, biz bu ortamda sağlığımızı ne kadar koruyacağız, nasıl önleyeceğiz?” sorusuysa cevapsız kaldı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi