Bankaların alacakları kredi miktarı 2,8 trilyon lirayı geçti

0

Türkiye’deki bankaların toplam nakdi kredi miktarı 2,8 trilyon TL olurken, bankaların takipteki alacak miktarı ise 150 milyar TL’yi aştı.


DrDataStats’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) derlediği verilere göre, 2019 yılının son ayında Türkiye’deki bankaların gerçek ve tüzel kişilere kullandırdıkları ve donuk alacak olarak sınıflandırılmamış toplam kredi miktarı 2,8 trilyon TL oldu. Bankaların gerçek ve tüzel kişilere kullandırdıkları ve donuk alacak olarak sınıflandırılmış kredi miktarı ise 150 milyar TL’yi geçti.

Bankaların donuk alacak olarak sınıflandırılan kredi miktarı sıralamasında ilk sırada 60 milyar TL ile İstanbul yer alıyor. İstanbul’u 19,9 milyar TL ile Ankara takip ediyor. 6 milyar TL ile üçüncü sırada İzmir bulunurken, 5,4 milyar TL ile Gaziantep dördüncü sırada, 4,9 milyar TL ile Antalya ise beşinci sırada yer alıyor.

Bankaların toplam nakdi kredi miktarında ise 1,1 trilyon TL ile yine İstanbul başı çekiyor. 386,5 milyar TL ile ikinci sırada bulunan Ankara’yı, 140,8 milyar TL ile İzmir, 97,8 milyar TL ile Antalya, 86,9 milyar TL ile Bursa takip ediyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi