Reklam

Başakşehir Şehir Hastanesi yol inşaatını durdurma tartışmalarında son nokta: İnşaatı AK Parti yönetimi durdurdu

0

Dün sosyal medyada gündem olan Başakşehir Şehir Hastanesinin metro ve karayolu inşaatının durdurulma kararıyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hedef alınmıştı. İBB Sözcüsü Ongun, bugün yaptığı açıklamada metro ve karayolu inşaatının AKP’li yönetim tarafından durdurulduğunu söyledi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, dün kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı’nın imzasını taşıyan bir kararı yayımladı. Kararda, kurumun 2020 bütçesi göz önüne alındığında, hastaneye karayolu ve metronun İBB tarafından yapılmasının mümkün olmadığı belirtiliyordu.

AK Parti’li Göksu paylaşımında “Koronavirüs ile mücadelede büyük öneme sahip 2682 yataklı Şehir Hastanesinin yolunu dahi yapmayan İBB Başkanının dün karşı çıkıp bugün sahiplendiği Yenikapı, Maltepe Meydanı ve Su ürünleri halini sanki hastane yapmış gibi lanse edip kamuoyunu kandırması tam bir samimiyetsizliktir.” ifadelerini kullanmıştı.

Reklam

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Güksu’ya yanıt verdi. Ongun, hastaneye metro inşaatının 2017, karayolu inşaatının da 2018 yılında AKP’li yönetim tarafından durdurulduğunu belirtti.

Dün gece yarısından sonra yayımlanan resmi gazeteyle görevden alınan dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Haziran 2020’de açılması planlanan hastaneye yol inşaatını İmamoğlu’nun durdurduğunu öne sürmüştü.

İBB, şehir hastanesine de bağlanacak olan Başakşehir-Kayaşehir metro hattı projesi için toplamda 1,5 milyar lira kaynak gerektiğini bildirmişti.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi