Bekçiler unvanlarının değişmesini istiyor! 3 unvan önerileri var…

0

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı rapor hazırladı. Raporda, bekçilerin mahalle muhafızı, polis yardımcısı ve mahalle polisi gibi unvanlar kullanmak istedikleri belirtildi.


Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı, “Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Destekleyici Polislik – Bekçilik Örneği” isimli bir rapor yayımladı. Raporda, bekçilerin unvan ve kıyafetler konusunda bir takım istekleri olduğu ifade edildi. Bekçilerin unvanları ile ilgili ” ‘bekçi’ kelimesinin sahip oldukları görev ve yetkileri yansıtabilecek mahiyette olmadığı, bu nedenle ‘mahalle polisi, mahalle muhafızı, koruma polisi ve polis yardımcısı’ gibi içerisinde polis geçen unvanlar kullanmak istemektedir” ifadelerine yer verildi.

Bekçiler ciddiye alınmıyor

Raporda, bekçilerin şikayetlerine de yer verildi. Vatandaşlarda görülen düşük farklındalık düzeyine dikkat çeken raporda, şu ifadelere yer verildi: “Bekçilerin görevleri ve sahip oldukları yetkiler hakkında net bir bilgiye sahip olmayan vatandaşlar, asayişe müessir konularda bekçilerle karşılaştıklarında zorluk çıkarabilmektedir. Bekçilere, GBT sorgusu yapmaya yetkileri olmadığını ve kendilerinin gidip polisin gelmesini söyledikleri durumlarla karşılaşılabilmektedir.”

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi