Reklam

Beren Saat: “Daha sert yasalara ihtiyacımız var”

0

Beren Saat, gazeteci Kenan Taş’ın “Türkiye’de kadın olmak ne demek?” sorusunu yanıtladı.


Beren Saat, gazeteci Kenan Taş’ın “Türkiye’de kadın olmak ne demek” sorusunu yanıtladı. Beren Saat, Türkiye’deki kadın cinayetleri ve kadın erkek eşitsizliği konularına dikkat çekti ve “daha sert yasalara ihtiyacımız var” dedi.

“Daha sert yasalara ihtiyacımız var”

Reklam

Beren Saat, kadın cinayetlerinde katil ceza alsa bile toplumsal olarak hiçbir şeyin değişmediğini ve kadının başarısını yemek yapması üzerinden tanımlayan politikalardan vazgeçerek, daha sert yasalar koyulması gerektiğini vurguladı. Beren Saat, kadın cinayetleri konusunda şunları dedi:

Reklam

“Daha sert bir şekilde bunu yapmayı önleyecek yasaları, politikaları, düzeni, sistemi kurmamız gerekiyor. İstersek yapabileceğimizi biliyoruz. Artık şehrin her tarafında, her dakika arabamızı sağ çekiyorlar ve polisler bizim arabamızı didik didik arayabiliyorlar. Demek ki kız çocuklarını korumakta mümkün, demek ki… Bunlar bana bunu düşündürüyor.”

“Kitaplarımızı göğsümüze bastırarak yürümeyi öğrendik”

Beren Saat, “Kız çocuklarının etek boyu her zaman tartışılırdı. Biz o öğretilerle kitapları göğsümüze bastırarak yürümeyi öğrendik. Bu bizim beden dilimize yansıdı, hayatımıza yansıdı.” diyerek, Türkiye’de kadın olarak yaşamanın zorluklarından bahsetti.

Reklam

Reklam

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi