Beyaz Piramitler hakkında bilinmeyenler

0

Geçmişten günümüze gizemi çözülmemiş beyaz piramitler. Önceleri bu konu bu kadar tartışma halinde değildi hatta uzmanlar bu konuyu önemsemiyordu bile. Peki ne oldu da birden bire bu kadar yayıldı? Bunun cevabını hep birlikte inceleyelim.

Beyaz Pramitler Nerede?

Çinin Xi’an bölgesinde, 300 metre olduğu söylenen dev bir piramit ve etrafında çeşitli boyutlarda pek çok piramitler olduğu ifade edilmektedir. Bu piramitler Orta Amerika’daki piramitler gibi düz bir tepeye sahiptir. Bu piramitlerin 5000-6000 yıllık oldukları tahmin edilmektedir.

Nasıl Keşfedildi?

İlk olarak 2. Dünya savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussan, Hindistan’dan Chungkinf’e erzak taşırken gördüğünü rapor etti. Kireç taşından yapılmış olabileceklerini söyledi. Bu söylemler ile Alman araştırmacı yazar, Hartwig Hausdorf bölgeyi ziyaret etti. Birçok materyal ve bilgi topladı hatta birkaç fotoğraf elde etti. Ancak bu fotoğraflar birkaç tane ve uzaktan çekilmiş idi. Piramitlerin Türklere ait olduğunu söylemesi ile Çin yönetimi, bu bölgede araştırma yapmayı, hem yabancı araştırmacılara hem de kendi araştırmacılarına ve arkeologlarına yasakladı.

Yaşanan olaylardan yıllar sonra Oktan Keleş büyük bir risk alarak bölgeye yasa dışı yollarla gitmişti. Bölgede rehberliğini yapacak Türk olduğunu iddia eden birini bulmuştu. Bölgeye daha önce girmek isteyen turistler Çin polisine ihbar edilmiş ve girildiği takdirde cezası idama kadar olacağı duyurulmuştu.

Bütün bunlara rağmen büyük riskler alarak mağaraya giren Oktan Keleş gördükleri karşısında şok geçirmiş bir kısmını fotoğraflamayı başarmıştı. Rehberin söylediğine göre piramitler Türklerin atalarına ait mezarmış. İçerisinde mumyalar, tabletler, resimler varmış. Ama bunlar sadece bir bölümdeymiş ve diğer yerler kapalıymış. Ayrıca piramitler Türklerin atalarına ait dünyada kurulan ilk kütüphane olarak söyleniyormuş. Beyaz piramitler hakkında hep bir bilinmez vardı ancak Oktan Keleş’in bu yolculuğu sayesinde saklanan bir gizemi öğrendik.

Çin bu piramitleri saklıyor mu?

Konu son yıllarda Oktan Keleşin ziyareti sonucunda daha fazla yayılmış, tüm konuşulanlara rağmen Çin açıklama dahi yapmamıştır. Bölge büyük bir hassasiyet ile korunuyor hiçbir araştırmacı giremiyordu. Bu durum hepimizin kafasında birçok soru işareti oluşturmaya yetiyor. Acaba Çin ne saklıyor, neden kimsenin duymasını istemiyor? Bir efsaneye göre ise Türkler; güneşin batmasına yakın bir zamanda orduları ile buralara tekrar gelecekler, Doğu’ya, Asya’ya ve dünyaya hakim olacaklardı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi