Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü: “Türkiye salgında iniş dönemine girdi.”

0

Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü, korona virüs salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özlü, “Genel itibariyle piki tamamlamış görünüyoruz.” dedi.


Tüm dünyayı esir alan korona virüs salgını insan hayatını tehdit etmeye devam ederken, ülkeler de tedbirler üreterek virüsü yenmeye çalışıyor. Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü korona virüs salgınına dair NTV’de açıklamalarda bulundu.

Tevfik Özlü, salgının iniş döneminde olduğunu ve verilerin umut verici olduğunu ifade etti. Tevfik Özlü’nün açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Gördüğümüz kadarıyla artık Türkiye salgında iniş dönemine girdi. Tabi tek günlük veri ile değerlendirme yapmak yanıltıcı olabilir. Önümüzdeki günlerdeki trende de bakmak lazım. Ama genel itibariyle piki tamamlamış görünüyoruz. 11 Nisan’da 5 bini aşkın vaka ile en yüksek sayıyı gördük. Ondan sonra durağanlaşma ardından da düşüş başladı.

Bu sevindirici çünkü Avrupa ülkeleri bu trendi yakalamaları 12 hafta sürdü. Bize ise 5-6 haftada bunu yakalamış olduk. Daha az kayıpla, daha az hasarlar salgını yönetiyoruz. Umarım bu gevşemeye neden olmaz. Bu gelişmeler sonrası gevşeme olursa bu eğri yukarı doğru tırmanışa geçebilir. Dikkatli olmamız gerekiyor. Tedbirlere uymamız gerekiyor. Bugün veriler çok daha umut verici, çok daha sevindirici.”

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi