Reklam

Birleşmiş Milletler Çevre Sorumlusu: Doğa bize mesaj gönderiyor

0

 

Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı İcra Direktörü Inger Andersen’e göre doğa bize korona virüs salgını ve iklim kriziyle ilgili bir mesaj gönderiyor.


The Guardian’dan Damian Carrington’un haberine göre; BM Çevre Programı İcra Direktörü Inger Andersen, insanlığın dünyaya zarar verici baskılar yaptığını ve gezegene bakamamanın kendimize bakmak anlamına gelmediği konusunda uyardı.

Reklam

Andersen, acil önceliğin insanları korona virüsten korumak ve yayılmasını önlemek olduğunu söyledi ve “Ama uzun vadeli tepkimiz habitat ve biyolojik çeşitlilik kaybıyla mücadele olmalıdır” diye ekledi.

Ayrıca Avustralya orman yangınları ve Kenya’daki 70 yıldır en kötü keçi istilası gibi diğer çevresel etkilere de dikkat çekti. Anderson, “Günün sonunda, tüm bu olaylarla birlikte doğa bize bir mesaj gönderiyor” dedi.

BM Çevre Programı İcra Direktörü Anderson, insanların doğa ile bağlantılı olduğunu söylerek, “Eğer doğa ile ilgilenmezsek, kendimizle ilgilenemeyiz” ifadesini kullandı.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi