“Biz Bize Yeteriz” kampanyasında, 846 milyon 606 bin 155 ₺ toplandı.

0

Korona virüs salgınına karşı başlatılan “Biz bize yeteriz” kampanyasında şu ana kadar 846milyon  606bin 155₺ toplandığı ve 2.118.107 kısa mesaj atıldığı açıklandı.


Tüm insanlığın dengesini bozan korona virüs salgını çeşitli tedbirler ve yardımlar aldırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamayla, “Biz bize yeteriz” kampanyasını başlattığını duyurmuştu.

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla,846 milyon 606bin 155₺ bağış toplandığını bildirdi. İletişim Başkanlığının yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Türkiye, Kovid-19’un yayılmaya başladığı ilk günden bu yana tüm dünyada baş gösteren bu salgının etkilerini en aza indirmeye yönelik çok sayıda tedbiri erkenden hayata geçirdi ve bu çabalarına devam ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili bütün kurumlarımızla kararlı bir şekilde yürüttüğümüz bu mücadele en önemli gücümüz, vatandaşlarımızın her geçen gün daha bilinçli ve sıkı bir şekilde tedbirlere uymaya devam etmesi olacak.

Bu süreçte sağlık alanında bütün imkanlarımızı seferber etmekle birlikte ekonomik ve sosyal destek paketlerimizle de her kesimden insanımızın yanında olmayı sürdürüyoruz.

Bugüne kadar zor zamanlarda ortaya koyduğumuz dayanışmanın en güzel örneklerini bu süreçte yine sergileyeceğimize inanıyoruz.

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sayın Cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği Milli Dayanışma Kampanyasında devlet millet el ele vererek Kovid-19’a karşı alınan tedbirler dolayısıyla mağduriyet yaşayabilecek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ilave destekler sunmayı amaçlıyoruz.

İmkan sahibi tüm vatandaşlarımızı bu dayanışmaya destek olmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki bu sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda hatırlayacağımız en güzel fotoğraf, aziz milletimizin ortaya koyduğu birlik ve dayanışma olacaktır.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi