Bronx Hayvanat Bahçesi’ndeki 4 yaşındaki kaplan korona virüse yakalandı

0

En fazla korona virüs vakası görülen Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Bronx Hayvanat Bahçesi’ndeki dört yaşındaki Nadia adındaki kaplanın korona virüs testi pozitif çıktı.


ABD’deki artan korona virüs vakalarına bir yenisi daha eklendi, Bronx Hayvanat Bahçesi’ndeki dört yaşındaki Nadia adlı kaplan! Nadia, kuru öksürük gibi korona virüs semptomlarını göstermeye başlayınca yapılan test pozitif çıktı. Federal yetkililer ve hayvanat bahçesine göre, kaplanın ABD veya herhangi bir yerde enfekte olduğu bilinen ilk hayvan olduğuna inanılıyor. Hayvanat bahçesindeki 6 diğer kaplan ve aslanda da hastalığın semptomları olduğu bildirildi. Hayvanların durumunun iyi olduğu söyleniyor.

16 Mart’tan beri kapalı olan hayvanat bahçesi tarafından, 27 Mart’ta semptomlar göstermeye başlayan ilk hayvanın iyileşmesi beklendiği belirtildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi