Canan Karatay: “İlaç bulunmuşmuş, aşı çalışmaları başlamışmış. Hepsi boş, ilaç firmalarının güdümünde olanların eveleme, gevelemeleridir.”

0

Kalp ve iç hastalıkları profesörü Canan Karatay, korona virüs salgınıyla mücadele eden sağlıkçılar için öneride bulundu. Canan Karatay ayrıca ilaç endüstrisi için,  “İlaç bulunmuşmuş, aşı çalışmaları başlamışmış. Hepsi boş, ilaç firmalarının güdümünde olanların eveleme, gevelemeleridir.” dedi.


Korona virüs tehlikesi dünyayı etkisi altına almış durumda,  Türkiye’de de virüse yakalanan kişi sayısı günden güne artıyor. Son açıklanan verilere göre Türkiye’de 27 binin üzerinde korona virüs vakası ve korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 574 kişi bulunuyor. Sağlık çalışanlarının da çok fazla maruz kaldığı bu tehlike, Türkiye’de 600 sağlık çalışanına bulaşmış durumda. Prof. Dr. Canan Karatay ise, sağlık çalışanlarının korona virüsten korunmasına ilişkin Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’e gönderdiği mektupta sağlıkçılara dinleme süreleri içinde yüksek doz C vitamini verilmesi gerektiğini savundu.

Karatay’ın mektubu:
“Kem küme vaktimiz yoktur. İki doktor, bir diş hekimi, bir hemşiremizi kaybettik. 600’den fazla sağlık çalışanı karantinada ya da yoğun bakımda tedavi altındalar. Senelerden beri bilinen ve halkımızdan saklanan, gizlenen bir gerçek var: Başta korona olmak üzere tüm virüs hastalıklarına en etken madde yüksek doz C vitaminidir. En ön safta ölesiye çalışan tüm sağlıkçılarımıza dinlenme süreleri içinde bir saat içinde yüksek dozda IV C-VİTAMİNİ vermeye başlamalıyız.
Yok efendim, ‘Deneme süresi’, yok efendim ‘Kanıtlanmış mı?’, yok efendim ‘Yan etkisi nedir?’ sorularını soracak zaman olmaz acil durumlarda. Ayrıca, senelerden beri uygulanmakta ve başarılarla sonuçlanmış bir yöntemdir yüksek doz C vitamin infüzyonu. Duyulmamış, saklanmış, alay edilmiş olması ise endüstrinin etkisiyledir. Bu alanda yüzlerce çalışmanın yayını engellenmiştir.
Bizler de hastalanmaları ve ölümleri acilen önlemek zorundayız.
Yok efendim ilaç bulunmuşmuş, aşı çalışmaları başlamışmış… Hepsi boş, ilaç firmalarının güdümünde olanların eveleme, gevelemeleridir. Hiçbiri bizim en ön safta savaşan kahramanlarımıza yönelik, ifadeler değildir. Grip aşısının faydası yoktur. Gribin, ilaçla tedavisi yoktur. Sanki aşı yapılınca kimse grip olmayacakmış algısı yaygınlaştırılıyor.
Sağlık kahramanlarımızın tümünü korumak zorundayız. Geç kalınmadan bir an önce uygulamaya geçmemiz ve başlamamız şarttır. C vitamini doğaldır, çok ucuzdur, yan etkisi azdır, canlarımızı kurtaracaktır, uygulanması son derece kolaydır.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi