Ceren Damar davasında karar verildi: Ağırlaştırılmış müebbet

0

Ceren Damar davasında karar verildi. Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Hasan İsmail Hikme’e, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme verdiği cezada takdir indirimi uygulamadı.


Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i okuldaki odasında öldüren öğrencisi Hasan İsmail Hikmet’in yargılandığı davada bugün, Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dördüncü duruşma görüldü. Nihai kararın verildiği duruşmada, “Tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” suçundan yargılanan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Hasan İsmail Hikmet, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

“Kızım 27 yaşında katledildi, katil 30 yıl yatacak.”

Mahkeme kararının sonrasında Adliye önünde açıklama yapan Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar, şunları söyledi:

“Adalet mücadelemiz nihayet sona erdi. Kızıma iftira attılar. Mezarda kemiklerini sızlattılar. Fakat adalet tecelli etmedi, yatacağı 30 yıl. Bu cezanın ardından kamu görevlilerinin görevini güvenle yapacağını mı düşünüyorsunuz?

Aflar çıkıyor. Hapishaneyi doldur boşalt yaparak cezaları azaltacağını mı düşünüyorsunuz? Bu toplumun pisliklerden arınması için elimizden geleni yapacağız. Mücadele daha yeni başlıyor. Kızım 27 yaşında katledildi, katil 30 yıl yatacak. Kafatasında, böbreklerde kesi var. 17 bıçak darbesini kızları yeseydi bu yasayı böyle mi yazardı? Aynı yerden canları yanmadığı müddetçe savunurlar tabii ki.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi