CHP, CNN TÜRK boykotuna başladı

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CNN TÜRK televizyonu hakkındaki boykot kararını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, yaptığı basın açıklamasında, “CNN Türk’ün, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına aldığını” söyledi. Özkan, CHP’nin boykot kararı almasını, “CHP MYK 3 Şubat 2020 tarihinde partimize ve partililerimize tuzak kurma gayretleri nedeniyle CNN Türk yayınlarına katılmama kararı almıştır. CHP’li hiç kimse CNN Türk yayınına çıkmayacaktır” ifadeleriyle açıkladı.

Tuncay Özkan’ın basın açıklaması:

 

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Artık bu tiyatroya bir son vermenin zamanı… CHP olarak milletimizin dertlerine kapalı ekranlara çıkmayacak, kirli mikrofonlarınıza konuşmayacağız! Tüm yurttaşlarımızı gazeteciliğin evrensel ilkelerini hiçe sayan bu yandaş kanalı boykot etmeye çağırıyoruz…” ifadelerine yer verdi.

 

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise, “Cumhuriyet Halk Partili hiç kimse CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk’ü izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz.” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmama kararı alınmıştır. Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz.” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem ise, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi resmi kararıdır: “Hiçbir partilimiz CNNTURK ekranlarına çıkmayacak, hiçbir partilimizin CNNTURK izlememesini istiyoruz.” Şimdi, kumandalarımızdan CNNTURK’ü silerek işe başlayalım. Boykot.” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, twitter üzerinden yaptığı açıklamada CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararı aldığı ve bu karara destek için sözlerine değer veren herkesin katılmasını istedi. Özel, 3 madde halinde CNN Türk’ü boykot etmeye davet etti. İşte o üç madde:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi