CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Süleyman Soylu istifasının tek başına alınmış bir karar olduğunu düşünmüyorum.”

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu HaberTürk’deki canlı yayın sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa haberini öğrendikten sonra, “Süleyman Soylu istifasının tek başına alınmış bir karar olduğunu düşünmüyorum.” dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa etmesi ve korona virüs salgınının yönetiliş biçimi hakkında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şu şekilde:

“Süleyman Soylu istifasının tek başına alınmış bi karar olduğunu düşünmüyorum. Tıpkı Sağlık Bakanının da tek başına karar alamadığı gibi… Erdoğan’ı kurtarmak için Süleyman Soylu’nun istifa etmesini anlayışla karşılıyorum.

Testte çok geç kalındı. ‘Test ihraç ediyoruz’ dediler, sonra test ithal ettiler. Bir kaos ortamı oluştu. Ama bundan sonra neler yapılacağını konuşmak lazım.

Üniversite Hastaneleri’nin borçları niçin kamuoyuna açıklanmaz, bu borçlar neden ödenmez? Bunu iki yıldır soruyorum… Devlette saydamlığı sağlarsanız birçok sorunu çözersiniz.”

Dünyada, salgın hastalık dolayısıyla hem ‘evde kal’ deyip hem de uçak biletlerinde indirim yapan başka bir ülke var mı?”

Toplam 8 milyon 646 bin kişi şu anda evinde! Bunlarla ilgili bir ekonomik önlem alındı mı? Bu rakamları topladık, neler yapılabilir onu da söyledik.

Bütün engellemelere rağmen 487 bin 117 aileye yardım yaptık. Belediyelere ait 12 bin iş yerinden kira alınmıyor.

Askeri öğrencilerin günahı ne? Parası olan, FETÖ borsasına para yediren, hepsi dışarı çıktı. Askeri öğrenciler içeride. Barış Pehlivan ne yaptı? Odatv’yi neden kapattılar? Murat Ağırel yolsuzluk kitabı yazdı, neden içeride?

ABD’nin benimle ilgili öngörüde bulunmamasından son derece memnunum. Benimle ilgili karar verecek olan Türk halkıdır.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi