Çiftçilerin hazineye olan ödemeleri 3 ay ertelendi

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çiftçilerin kullandığı hazineye ait arazilerin ödemelerini 3 ay boyunca ertelendiğini duyurdu. Bakan Kurum, 2/B ve tarım arazileri satışlarında Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin ödemelerinde yine başvuru yapmaksızın 3 ay ertelendiğini belirtti.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla çiftçilerin kullandığı hazineye ait arazilerin ve 2/B tarım arazilerinin satış ödemelerinin 3 ay boyunca ertelendiğini duyurudu.

Bakan Kurum’un açıklaması şöyle:

“Çiftçilerimizce kullanılan Hazineye ait tarım arazilerinin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin ecrimisil ödemelerini zam veya faiz uygulamadan üç ay süreyle erteliyoruz. 43 milyon TL’lik borcun erteleneceği düzenlemeden yaklaşık 18 bin çiftçimiz yararlanacak.

46 bin 500 hak sahibinin 2/B ve tarım arazileri satışlarında Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin ödemesi gereken toplam 156 milyon TL borç tutarını da yine herhangi bir zam veya faiz uygulamadan ve başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle erteliyoruz.

Topraklarımıza değer katan, ülkemizi üreterek kalkındıran çiftçilerimizin her zaman yanındayız. İçinde bulunduğumuz süreci omuz omuza vererek ve daha da güçlenerek aşacağız.

Her karışı cennetten bir köşe olan ülkemizin doğal güzelliklerini koruyoruz. 10 ayrı ilimizde 21 farklı bölge, Sayın Cumhurbaşkanımızın Kararı ile ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olarak tescil ve ilan edildi. Bu güzellikleri en doğal haliyle gelecek nesillere taşıyacağız.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi