Reklam

Çin ve ABD korona virüsle mücadelede birlikteler

0

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Donald Trump korona virüs salgınıyla ilgili olarak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiler. İki lider, Çin ve ABD’nin korona virüsüyle mücadelede birlikte çalıştığını söylediler.


Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Donald Trump, korona virüsü salgınıyla ilgili olarak telefonda görüştü. Cinping, Çin’de 80 binden fazla insanı etkileyen korona virüs salgını hakkında Çin’in şeffaf ve açık olduğunu, ABD’nin ikili ilişkileri ilerletmek için önemli adımlar atmasını umduğunu dile getirdi.

Çin Devlet Başkanı Cinping, ABD’ye korona virüsüyle mücadelede destek olmayı teklif etti. ABD Başkanı Trump ise kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Çin Devlet Başkanı ile korona virüsü salgınının ayrıntılı olarak konuştuklarını söyledi.

Reklam

Trump, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Çin, çok şey yaşadı ve virüs hakkında sağlam bir anlayış geliştirdi. Yakından ve birlikte çalışıyoruz. Saygılarımızla!”

Trump, daha önce korona virüsle ilgili olarak Çin’i ‘şeffaf olmamakla’ suçlamıştı. Aynı zamanda korona virüse “Çin virüsü” virüsü dediği için etnik ayrım yapmakla itham ediliyordu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi