Çin’de hayat normale dönüyor

0

CRITURK’ün haberine göre, Çin’in Beijing, Shanghai ve Guangzhou kentlerinde lise ve ortaokul üçüncü sınıf öğrencilerine okula kaldığı yerden devam ediyor. Beijing kentindeki 254 lisede 49 bin öğrenci bugün derslere başladı.

Çin’de okulların yeniden açılmasıyla korona virüs pandemisine karşı önlem ve kontroller devam ediyor. Tüm okullar dezenfekte edilerek 2 milyon 353 bin adet maske okullar için hazırlandı. Okullarda 1 metre mesafe kuralına uyuluyor.

Beijing Normal Üniversitesi’ne Bağlı Deneysel Lise’den bir öğretmen, okulların açılmasına son iki kala tüm olasıklara göre tatbikatların yapıldığını söyledi. Beijing Normal Üniversitesi’ne Bağlı Deneysel Lise’nin eğitim ve rehberlik başkanı Zhao Yutao, “Eğer öğrencinin vücut sıcaklığı 37,3 dereceyi aşarsa okul acil durum planı başlatacak.” ifadesini kullandı.

500 kişilik kantine sadece 100 kişi alındığıı ve sınıflarda öğrencilerin bir metre kuralına uyarak yemek yediği verilen bilgiler arasında.

Alışveriş merkezleri ve mağazalar açık

Bloomberg Businessweek’in haberine göre ise, günlük rutinlerin büyük ölçüde yeniden başlamasına rağmen cenazeler, ev ziyaretleri gibi şeyler için hala kısıtlamalar devam ediyor. Çin’de alışveriş merkezleri ve mağazaların tekrar açıldığını ancak büyük ölçüde boş olduğu belirtiliyor. Restoranların da açık olduğu fakat insanların online sipariş vermeyi tercih ettiği görülüyor.

Lenovo firmasındaki çalışanlar sosyal mesafe kuralına uyarak yemek yiyor.

Lenovo firmasındaki çalışanlar sosyal mesafe kuralına uyarak yemek yiyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi