Reklam

Çin’de Koronavirüs nedeniyle evlerinde mahsur kalan çiftlerde boşanma rekor seviyede!

0

Çin’in bazı bölgelerinde evlilik kayıt ofisleri benzeri görülmemiş boşanma randevusu aldı ve belirlenen üst limite ulaşıldı.


Çin’de ulusal salgın kontrol çabaları ortasında, evlilik kayıt ofislerinde randevu sistemine geçildi. Global Times’in haberine göre; Kuzeybatı Çin’in Shaanxi Eyaletinin başkenti Xi’an’ın bazı bölgelerinde evlilik kayıt ofisleri eşi benzeri görülmemiş sayıda boşanma randevusu aldı.

Reklam

Xi’an’ın Beilin’deki evlilik kayıt ofisinin bir yetkilisi olan Wang, gazetecilere verdiği demeçte, kayıt ofislerinin alabileceği en yüksek limitte kayıt aldığını belirtti.

Wang, Çin’deki boşanmaların nedenini; koronavirüs salgının nedeniyle bir aydan fazladır evden çıkmayan çiftlerin altta yatan çatışmalarının ortaya çıkması olarak açıkladı.

Benzer bir durum, Yanta bölgesindeki başka bir evlilik kayıt ofisinde meydana geldi. Ofis memuru Han, boşanma kayıtlarının zirveyi gördüğünü söyleyerek şöyle devam etti: “18 Mart’a kadar boşanma randevuları için boşluk yok”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi