CNN Türk boykotunu delen CHP’lilere ihraç istemi

0

CHP’nin CNN Türk kanalına yönelik boykot kararına rağmen CNN Türk’e katılan CHP’liler ihraç istemiyle disipline sevk edildi.


Eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen’in, CHP’nin CNN Türk kanalına yönelik boykot kararını ihlal ettikleri gerekçesiyle disipline sevk edilmelerinin üzerine disipline sevk edilen CHP’lilerden yanıt gecikmedi.

Ümit Kocasakal Oda TV’de yayımlanan”CNN Türk’e neden çıktım” başlıklı yazısında CNN Türk’e neden çıktığı açıkladı. Konu başlıkları şöyle:

-“Gerekçelerde haklılık payı bulunsa da, alınan boykot kararını doğru, tutarlı, Partinin ilkelerine uygun bulmuyorum. Tam da bu şekilde Partimizin “tuzağa” düşürüldüğünü, algı ve itibarının zedelendiğini düşünüyorum”

-“Bu kararın alındığı 3 şubat 2020 tarihinden önce durum farklı mıydı? O halde bu karar niye bu tarihte alındı? Ya da anılan kanalın durumu böyle de, diğer medya organlarının farklı mı? İğneyi kendimize de batırmak gerekirse, herkes her kanala çıkabilmekte midir?”

-“Bunlar bir yana, boykot kararında şu belirtiliyor: “CHP’li hiç kimse, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak, tuzaklarını boşa çıkaracaktır “. “Çıkmayacaktır”, “Katılmayacaktır” şeklinde emir kipleri…Yani deniyor ki “tıpış tıpış oturacaksınız”.”

CNN Türk’de bir programa katılan ve gelen tepkiler üzerine İrem Çiçek ise kendisini şöyle savundu:

“CHP’de bir görevim yok. Avukatlık mesleğime devam ediyorum. Boykottan haberim var. Daha önce olduğu gibi doğru bildiğimizi her mecrada anlatmaya devam.”

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi