Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale Köprüsü Kule Tamamlama töreninde konuştu

0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama törenine video konferans yöntemiyle katılarak açıklamalarda bulundu.


Bir süredir yapımına devam edilen Çanakkale 1915 Köprüsü’nün Kule Tamamlama törenine Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Çanakkale Boğazı köprüsünün inşaatının asırların hayali olduğunu belirterek, “Ülkemizde pek çok hayali gerçeğe dönüştürmek bize nasip oldu.” dedi.

Çanakkale 1915 Köprüsü’nün alanında dünyanın en uzun ünvanına  sahip köprü olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin konulara da değindi. Cumhurbaşkanı, korona virüsün siyasi ve ekonomik olarak yeni dünya düzeninde etkili olacağını vurgularken, Türkiye’nin güçlü altyapısının büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

Erdoğan konuşmasında sınırların içindeki ve dışındaki terör örgütleri PKK ve FETÖ’ye “Hayatı zindan edeceğiz.” vurgusunu yaparak sözlerini, “Devletin askerine, polisine, vatandaşa hizmet için çalışan görevlisine saldıranlar bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecek.” şeklinde sürdürdü.

Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarına yönelik saldırılar konusunda ise Erdoğan, “PKK’nın kafasını dağda nasıl eziyorsak, milletimize verdiğimiz hizmetlere tahammülü olmayan siyasi uzantılarını Cumhur İttifakı olarak sandıkta hep birlikte hezimete uğratmayı sürdüreceğiz. PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırıyı, CHP’liler Adana’da hakaret ve yumrukla yapmıştır.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi