Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyetin 100’üncü yıl özel oturumuna katılmayacak

0

TBMM’de düzenlenecek olan 100’üncü yıl özel oturumuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmayacağı öğrenildi. Erdoğan’ın özel oturuma katılmayacağını açıklayan TBMM Başkanı Şentop, “Parlamentodaki törene siyasi partilerimizin genel başkanları da katılmazsa iyi olur” dedi.


Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirilecek olan 23 Nisan özel oturumuna, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmayacağı öğrenildi. Açıklamayı yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HaberTürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuştu. Şentop, “Parlamentodaki törene siyasi partilerimizin genel başkanları da katılmazsa iyi olur. Maalesef normal bir tören ve oturum ile yetinmek zorunda kalacağız. Normal bir oturum yapmak durumunda kaldık. Salgının bu denli yüksek olduğu bir süreçte oturumun da az katılımla olmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Şentop, kutlama resepsiyonunun da Eylül ayına ötelendiğini belirterek, “Parlamentodaki törene siyasi partilerimizin genel başkanları da katılmazsa iyi olur. Zor bir dönemden geçtik, Allah’a çok şükür milletvekillerimiz arasında hiç Covid-19 vakasına rastlanmadı. 23 Nisan özel oturumunu da az katılımla yaparsak riski genişletmemiş oluruz. O nedenle siyasi parti genel başkanlarımız gelmezse, milletvekillerimizin katılımı da düşük kalır. Eğer gelirlerse ister istemez yükseliyor. Amacımız milletvekillerimizi korumak ama bir diğer açıdan da topluma vereceğimiz görüntü önemli. Bunu başaracağız.” diye onuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi