Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu

0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından korona virüs salgınına alınan yeni tedbirlere dair açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gece itibariyle 30 büyük şehre ve akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak iline belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıldığını duyurdu. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, “1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır.” diye konuştu.

Erdoğan, “Temel gıda maddelerin kendi kendimize yeterli olmamızın dışında net ihracatçı olmamız ülkemize büyük avantaj sağlıyor. Türkiye bu salgına karşı en hazırlıklı ülkelerden biridir. Bilim Kurulu tavsiye olarak aldığı kararları hükümetimize iletiyor. Cumhurbaşkanlığı olarak biz de bakanlık ve kurumlarımızla birlikte dünyadaki ve ülkemizdeki tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyoruz. Her birey kendi karantinasını kendi uygulamalıdır. Halkımızın kurallara gösterdiği hassasiyeti biliyor ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

– Her birey kendi karantinasını kendi uygulamalıdır.

– 30 büyük şehrimize ve Zonguldak ilimizi araç giriş çıkışına 15 gün süreyle kapattık.

– 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz.

– Yarından itibaren insanların toplu bulunduğu alanlarda maske takmak zorunlu hale gelecek.

-Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hocamızın adını, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanemize vereceğiz.
– Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi