Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Milli Dayanışma Kampanyası’na destek yağdı

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.” dediği Milli Dayanışma Kampanyası’na bir çok kesimden destek geldi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “Milli Dayanışma Kampanyası” adı altında yardım hesabı açıldığını duyurdu.

Milli Dayanışma Kampanyası’na ilk bağış Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakan ve kabineye eşlik edenlerin toplamda 5 milyon 200 bin liralık bağışta bulunduğunu belirterek, “Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” dedi.

-Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, kampanyaya 5 maaş bağışta bulanacağını açıkladı.

Reklam

-İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç ise Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu.

-Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Milli Dayanışma Kampanyası’na 15 milyon TL bağış yapacaklarını açıkladı.

-Haluk Levent, Milli Dayanışma Kampanyası’na 30 bin TL bağışladığını açıkladı.

 

Siyasilerden ilk destek Devlet Bahçeli’den geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından Milli Dayanışma Kampanyası’na beş aylık maaşıyla destek verdiğini duyurdu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi