Reklam

Cumhurbaşkanı ile Sağlık Bakanı arasında korona virüs farklılığı: Hangisi doğru?

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın korona virüs hakkında paylaştıkları verilerin fark olmasının ardından CHP’li Gürsel Tekin, Fuat Oktay’a yanıtlaması istemiyle yönelttiği soru önergesinde bu farklılığın nedenini sordu.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamki ulusa sesleniş konuşmasında 797 kişinin taburcu olduğunu, vaka sayısını ise 8 bin 554 olarak açıklamıştı. Dün akşam Erdoğan’ın konuşmasının hemen ardından korona virüsle ilgili son bilgileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise 26 kişinin taburcu olduğunu, 2 bin 433 vaka bulunduğunu açıklamamıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği CHP’li Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Koca’nın verdiği rakamlar arasındaki farklılığın nedeni sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin verdiği soru önergesiyle Erdoğan ve Koca’nın yaptığı açıklamalardaki verilerin farklı olduğunu belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Tekin, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Cumhurbaşkanı ile Sağlık Bakanının verdiği rakamlar arasındaki farklılığın nedeni sordu.

Tekin, “Sağlık Bakanı 26 kişinin, Cumhurbaşkanı ise 797 kişinin taburcu olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanın 8554 olarak açıkladığı vaka sayısını 2 saat sonra sağlık bakanı 2433 olarak açıkladı? Hangi bilgi doğru? Kime inanacağız? Erdoğan ile Sağlık bakanının elinde farklı veriler mi var?” dedi.

CHP’li Gürsel Tekin’in Fuat Oktay’a yönettiği sorular şöyle:

Reklam

1- Erdoğan ile Sağlık bakanının elinde farklı veriler mi var?

2- Cumhurbaşkanın 8554 olarak açıkladığı vaka sayısını 2 saat sonra sağlık bakanı 2433 olarak açıkladı? Hangisi doğru?

3- Sağlık Bakanı 26 kişinin, Cumhurbaşkanı ise 797 kişinin taburcu olduğunu açıkladı. Bu durumda hangi bilgi doğru?

4- Evlerinde izlendiği kastedilen 53 bin vatandaşımızın akıbeti nedir? Bu kişilere test yapılmış mıdır? Yapılmış ise, bu kişiler arasından test sonucu pozitif çıkanlar var mıdır?

5- Cumhurbaşkanı ile Sağlık Bakanının verdiği sayılar arasındaki farklılığın nedeni nedir?

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi