Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: “Avrupa Birliği’nin terörle mücadelede hala doğru yerde duramadığını görüyoruz. Bu kabul edilemez.”

0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, resmi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Altun, yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki Avrupa Birliği’nin terörle mücadelede hala doğru yerde duramadığını görüyoruz.Bu kabul edilemez.” dedi.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği’nin Afrin’de gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası yayımladığı metindeki “Sorumlu olanlar sorumlu tutulmalıdır.” ve ateşkes çağrısına sert tepkide bulundu. Altun Avrupa Birliği’ne, “Faili belli terör saldırısının sorumlusu aranmaz. Terörist örgüte ateşkes çağrısında bulunulmaz. Terör kınanır. Terörist ile savaşılır. Yaptığı basın açıklamasına baktığımızda ne yazık ki Avrupa Birliği’nin terörle mücadelede hala doğru yerde duramadığını görüyoruz. Bu kabul edilemez.” diyerek sert tepkide bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açıklamalarının tamamı:

“Faili belli terör saldırısının sorumlusu aranmaz.Terörist örgüte ateşkes çağrısında bulunulmaz.Terör kınanır.Terörist ile savaşılır.Yaptığı basın açıklamasına baktığımızda ne yazık ki Avrupa Birliği’nin terörle mücadelede hala doğru yerde duramadığını görüyoruz.Bu kabul edilemez.
Şimdiye kadar tüm uyarılarımıza rağmen PKK/YPG’yi destekleyip silahlandıranlar, meşruiyet kazandırmaya çalışanlar ve ülkelerinde terör örgütüne faaliyet izni verenler dün Afrin’de yaşanan katliamın en önemli sorumluları arasındadır.
Bu saldırı göstermiştir ki terör örgütlerine verilen yeni “etiketler” teröristlerin şeytani doğalarını değiştirmemektir. Terör sivil halka, barışa ve istikrara zarar vermekte, telafisi mümkün olmayan acı sonuçlar doğurmaktadır.
Hayatını kaybeden sivillerin kimliği ve saldırının sınırın hangi tarafında meydana geldiği bu hain saldırının faillerine karşı girişeceğimiz mücadeleyi etkilemeyecektir. Biz Türkiyeyiz. Terörün tüm şekilleriyle mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz.
Bununla birlikte bu apaçık terör saldırısı karşısında hala sözü eğip bükmeye çalışanları ve terör örgütü PKK’yla kirli ittifaklar içine giren gayrı milli unsurları da milletimizin vicdanına havale ediyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’nın tepki gösterdiği, Avrupa Birliği’nin yayımladığı metin; https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/78228/syria-statement-spokesperson-attack-afrin_en

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi