Reklam

Demirören Medya Haber Müdürünü İşten Çıkardı

0

Hürriyet gazetesinde 40’ın üzerinde çalışanın evlerine giden tebilagatlarla işten çıkarılması sonrası astığı sendika afişleri ve dik duruşuyla sık sık gündeme gelen Posta gazetesi Haber Müdürü Timur Soykan’la ilgili önemli bir gelişme yaşandı.


Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; yönetim, Soykan’ın görevine bugün itibariyle son verdi.

Soykan geçtiğimiz günlerde de OdaTv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, OdaTv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ve gazeteci Hülya Kılınç’ın tutuklanmasına tepki göstermiş, tutuklu gazetecilere özgürlük mesajının yer aldığı afişlerin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak “Gazeteci arkadaşlarımız hapisteyken hiçbirimiz özgür değiliz. Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç’ın yer aldığı afişler Demirören Medya’da. Gazetecilere Özgürlük” diye yazmıştı.

TİMUR SOYKAN KİMDİR?

Reklam

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema bölümünden mezun olan Soykan, Radikal gazetesinde dokuz yıl muhabirlik, üç yıl editörlük yaptı. Radikal’den ayrıldıktan sonra Postacı Yayınevi’ni kurdu. Ahmet Şık’ın taslak halindeyken el konulan kitabı “Dokunan Yanar” (İmamın Ordusu) Postacı Yayınevi’nden yayımlandı.

2008’de Hrant Dink cinayetiyle ilgili Sapan: Hrant Dink Cinayeti-Bir Güvercinin Katilleri kitabını Demet Bilge’yle birlikte yazdı. Zavallı isimli politik polisiye romanını ise Postacı Yayınevi 2013’te yayımladı. Gerçek insan öykülerinden oluşan Tanrı Misafirleri Oteli, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden 2009’da çıktı.

Soykan 2013 yılından bugüne kadar Posta gazetesi Haber Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi